Rajdowy Ustroń  03.09.2017
3 września 2017

Rajdowy Ustroń 03.09.2017

Po raz drugi w pierwszy weekend września odbędzie się w Ustroniu  niesamowite wydarzenie – RAJDOWY USTROŃ, czyli jedyna w swoim rodzaju impreza dla fanów 4 kółek, ale nie tylko.
W tym dniu ustroński Rynek zamieni się w miejsce, gdzie odbywać się będą warsztaty, pokazy, przejazdy pokazowe, Autowir (zapisać można się tutaj – http://ustron.pl/aktualnosci#/news/924 ).
Będzie można zobaczyć prawdziwe rajdówki. Dla każdego dostępne będą symulatory dachowania i zderzeniowe, uświadamiające jak ważna jest bezpieczna jazda.
Pewne też jest, że będzie można spotkać znanych na całym świecie ustrońskich rajdowców, ponieważ swoje stoiska z wieloma atrakcjami dla odwiedzających przygotują teamy rajdowe:

1. Lotos RT Kajetan Kajetanowicz 

2. GK Forge RT Jarosław i Marcin Szeja

3. GM Team – Marcin i Grzegorz Wojciech 

4. Kubala RT – Szymon Żarłok

5. Fortuna RT/ Lechoszest RT – Robert Wanicki, Arkadiusz Lechoszest, Łukasz Sitek

6. Bolid elektryczny Gimnazjum nr 2 w Ustroniu

Mistrzowie w pasach na czele z Kajetanem Kajetanowiczem będą czekać z całym zestawem edukacyjnych atrakcji. Oprócz warsztatów instruktażowych zaplanowano konkursy dla dzieci i liczne atrakcje edukacyjno-rozrywkowe dla dorosłych; nie zabraknie nagród i niespodzianek. Na stylizowanym na PIT STOP stoisku uczestnicy będą mieli szanse poczuć prawdziwą presję, jaka towarzyszy mechanikom na torze wyścigowym. Dzięki symulatorom zderzeń, dachowania, wybuchu poduszki powietrznej będzie można przeżyć zdarzenie drogowe w kontrolowanych warunkach a wrażeń pełnych emocji z jazdy dostarczy symulator playseat. Wszystko po to, by moda na poprawne zapinanie pasów i prawidłowy montaż fotelików stała się faktem, podnosząc tym samym bezpieczeństwo kierowców i pasażerów.

W samo południe ustrońskie załogi porozmawiają z nami na scenie zarówno o bezpieczeństwie, jak
i rajdowych planach. Spotkanie odbędzie się na zasadzie konferencji prasowej, na która serdecznie Państwa zapraszamy.
Każdy kibic może już teraz zadać pytanie, poprzez komentarz w poście wydarzenia na Facebooku Miasta Ustroń – Rajdowy Ustroń – https://www.facebook.com/events/353422901756670/?active_tab=discussion 

Podczas spotkania obecni będą również przedstawiciele programu „Mistrzowie w pasach” oraz policji, od których dowiedzieć się będzie można w jakim stanie jest obecnie bezpieczeństwo na naszych polskich drogach.

Kajetan Kajetanowicz: – Ustroń to moje miasto, wielka część mojego życia i miejsce, do którego zawsze wracam. Pokonujemy w roku dziesiątki tysięcy kilometrów, by walczyć razem z zespołem LOTOS Rally Team o kolejne wygrane, ale każdy wyjazd zaczyna się i kończy właśnie tutaj. W tym roku po raz kolejny 
z dumą wezmę udział w imprezie organizowanej przez miasto. Mam nadzieję, że poczujecie rajdową atmosferę i emocje, które towarzyszą nam podczas każdego startu. 
Do zobaczenia!

Jarosław Szeja: – Ubiegłoroczny Rajdowy Ustroń pokazał, że fanów motoryzacji w naszym mieście jest więcej niż myśleliśmy. Dlatego w tym roku postaraliśmy się o jeszcze więcej atrakcji dla Was. Najważniejszą będzie nasz rajdowy Ford Fiesta R5, którego będziecie mogli obejrzeć, a potem zobaczyć w akcji na ulicach Ustronia.
Zapraszamy!